

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 35 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 45 ns |
| Operating Supply Current | 7.7 mA |
| Propagation Delay | 45 ns |
| Data Rate | 25 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 7.7 mA |
| Isolation Voltage | 560 V |
| Number of Input Lines | 1 |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$3.34166
Ext.Price$3.34166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.34166 | $3.34166 |
| 10 | $2.84736 | $28.47360 |
| 25 | $2.64421 | $66.10525 |
| 50 | $2.45555 | $122.77750 |
| 100 | $2.28037 | $228.03700 |
| 300 | $2.20943 | $662.82900 |
| 500 | $2.14069 | $1070.34500 |
| 1000 | $2.07842 | $2078.42000 |
